img
Yeni teknoloji Biohacking Wellness uygulamaları TheLifeCo’da

Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte bilim insanlarının tıp alanındaki buluşları insan ömrünü neredeyse iki katına çıkardı. Buna rağmen ekonomik dalgalanmalar, pandemi, deprem gibi olumsuz durum ve olayların artışı, günümüz koşullarında insanların sürekli olarak dirençsiz ve verimsiz hissetmesine yol açtı. Essenlik, sıhhat, iyi yaşam gibi farklı tanımlarla Türkçeleştirilen wellness kültürünün ülkemizdeki öncüsü TheLifeCo, bireylerin akıl sağlığı, duygu ve beyin fonksiyonlarının olumsuz etkilenmesinden dolayı ortaya çıkan bu tabloyu tersine çevirmek için harekete geçti. Wellness dünyasının yükselen trendi “biohacking wellness” uygulamalarının en iyi örnekleri Bodrum, Antalya ve Phuket’teki iyi yaşam merkezlerinde sunan TheLifeCo, teknolojiyi kullanarak sağlıkta yeni bir dönem başlatıyor.

Konuya dair yaptıkları açıklamada insanların geçmiş döneme kıyasla artık çok daha çabuk yorulduğunu, mutsuz hissettiğini ve motivasyon kaybı yaşadığını belirten TheLifeCo’dan edinilen bilgilere göre, Biohacking uygulamaları insanların fiziksel ve ruhsal sağlığını iyileştiren, performansını artıran bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor. Detoks, sağlıklı beslenme, egzersiz gibi yöntemlerle desteklenen biohacking cihazları, bireylerin uyku, stres, ruhsal durgunluk gibi sorunlarını iyileştiriyor. İnsanlar bu sayede enerjilerini yükseltirken, fiziksel, zihinsel ve duygusal olarak da güçleniyor.

Ruh ve beden performansını artırıyor

TheLifeCo’nun ruh ve beden performansını artırmaya odaklanan Biohacking wellness cihazları, ışık, elektro, titreşim ve frekans terapisi gibi yöntemlerden oluşurken, özel kabin ve sauna cihazlarını da içeriyor. Bu kapsamda en çok talep gören uygulamalar arasında bulunan Bio-Charger, elektrik dalgalarıyla stresli ve sağlıksız hücreleri uyandırırken, kırmızı ışık yatağı ‘Red Light Bed’ güneş ışığı dalgasıyla eklem ve kas ağrılarını ve stres seviyesini en aza indirerek daha kaliteli bir uykuya kapı açıyor. Bio-Işık Terapisi ise led ışık terapisiyle kan dolaşımını düzenlerken, Flex-Beam giyilebilir bir cihaz ile kırmızı ışık terapisiyle hasar görmüş dokulara oksijen ve besin takviyesi yapıyor. Bunları yanı sıra en çok ilgi çeken uygulamaların arasında yer alan Sensate, kişinin bedenine infrasonik titreşimler ve dalgalar göndererek sinir sistemini sakinleştiriyor. Giyilebilir ilk ışık, ses cihazı olan NöroVIZR, ve Brain Tap de beynin nöron ağlarının kapasitesini aktifleştirerek beyni potansiyel verimliliğe ulaştırıyor.

Hibya Haber Ajansı

img
img
Expression in New Human Rights Policy
image

No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that are extremely painful. Nor again is there anyone who loves or pursues or desires to obtain pain of itself, because it is pain, but because occasionally circumstances occur in which toil and pain can procure him some great pleasure.

Share:
img

Nathan George

No one rejects, dislikes, or avoids pleasure itself, because it is pleasure, but because those who do not know how to pursue pleasure rationally encounter consequences that aextremely painful. Nor again is there anyone who loves

Related Post