Eaton, gençlerle buluştu

Eaton, gençlerle buluştu

Vakıf Katılım

Akıllı güç yönetimi şirketi Eaton, 27-28-29 Şubat tarihlerinde IEEE YTÜ Öğrenci Kulübü tarafından Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi’nde organize edilen 20. RLC Günleri etkinliğine gümüş sponsor olarak katıldı. Elektrik, elektronik, robotik, otomasyon, otomotiv, aydınlatma ve enerji sektörlerinden dev firmaların konuk olduğu etkinlikte, alanında uzman konuşmacılar katıldıkları panellerde söz konusu sektörleri yakından ilgilendiren konular hakkında sunumlar gerçekleştirdi. 2005 yılından beri her yıl düzenlenen RLC Günleri, Türkiye’de öğrenci-firma-akademisyen iş birliğine olanak sağlaması bakımından oldukça önemli bir konumda yer alıyor.

Yıldız Teknik Üniversitesi'nin RLC Günleri (RLC Days) elektrik, elektronik, otomasyon, otomotiv, enerji ve aydınlatma sektörlerindeki firmaları öğrencilerle buluşturan bir etkinliktir. Etkinlik kapsamında teknik oturumlar, paneller, forumlar, kariyer konuşmaları ve şirket stantları yer alıyor. RLC Günleri, öğrencilerin sektördeki gelişmeleri takip etmeleri, network kurmaları ve staj/iş imkanları bulmaları için önemli bir fırsat sunuyor.

RLC etkinliğinin ilk gününde Makina İmalatı Kanalı Satış Müdürü Selahattin Erdem Eaton Elektrik ve Eaton’da kariyer imkanları hakkında bir sunum gerçekleştirdi. RLC günlerinde Eaton standında üniversite öğrencilerine staj imkanları ve liderlik gelişim programı anlatıldı. Çeşitli öğrenim tecrübelerini sunan Eaton’ın liderlik gelişim programı kişisel koçluğu ve kıdemli liderlerle ağ iletişimini kapsıyor. Program farklı iş alanlarında tecrübe edinme imkanı sunarken farklı ülkelerdeki rotasyonel atamalar ile yeni mezun üniversite öğrencilerinin gelişimini hızlandırmayı amaçlıyor.

Eaton Elektrik Türkiye Müdürü Yılmaz Özcan, etkinlik ile ilgili düşüncelerini paylaştı:

“Sektörün önde gelen etkinliklerinden biri olan RLC Günleri’ne katılım göstermekten büyük memnuniyet duyuyoruz. Bu etkinlik vasıtasıyla sektörden genç arkadaşlarımızla bir araya gelme ve onları dinleme fırsatı bulduk. RLC günleri, ülkeler ve dünyanın geleceği için böylesine önemli sektörlerin yeni ve daha eski çalışanlarını bir araya getirmesi açısından farklılık arz ediyor.”

"Sektörün En Bilinen Öğrenci Etkinliği" unvanına sahip RLC Günleri’nin 20.’si de geçen yıl olduğu gibi geniş bir katılımla gerçekleşti. Her geçen yıl artan katılımcı kitlesiyle birlikte profesyonelleşen etkinlik, öğrencilerin sektördeki gelişmeleri takip etmeleri, network kurmaları ve staj/iş imkanları bulmaları açısından önemli bir fırsat sunuyor.

  Hibya Haber Ajansı